’20 yıl AK Parti’yi destekledim şu an hayal kırıklığı yaşıyorum’

Posted by

Halkın Otobüsü ismini verdiği otobüsle İstanbul’u gezerek vatandaşları dinleyen CHP Milletvekili Gürsel Tekin’e vatandaşlar keder yandı. 20 yıldır AKP’yi desteklediğini söyleyen bir yurttaş, “20 yıl destekledim, şu an hayal kırıklığı yaşıyorum” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ‘Halkın Otobüsü’ ismini verdiği otobüsle İstanbul’un farklı mahallelerini gezmeye, vatandaşları dinlemeye devam ediyor.

Gürsel Tekin son olarak da Galata Köprüsü, Eminönü, Afrika mahallesi ve Balat’ı ziyaret etti.

Vatandaşlar artan fiyatlardan şikayet etti. Kasımpaşalı Şengül Çakır, “50 yıllık yuvamı yıkacak bu adam pahalılıktan. Bir Kasımpaşalı olarak söyleyeyim, bu adamın gitmesi lazım” derken ismini paylaşmayan eski AKP’li bir yurttaş da şunları söyledi:

20 YILDIR DESTEKLEDİĞİM CUMHURBAŞKANINA ÇOK KIRGINIM

“Çok sıkıntı durumdayız. Bir şeylerin kalıcı olarak değişmesini istiyoruz. Geçinemiyoruz. Ülkece durumlar perişan, üstüne bir de markete gitmek o kadar sıkıntıyken kiralarımız…Benim kiram 1300 lirayken 3000’e çıktı. Bu ne demek? Bizi aslında, söylemek istiyorum; bizi vatandaş olarak mesken sahiplerinin insafına terk ettiler. Mesken sahipleri çok vicdansız davranıyorlar. Yalnızca onlar da değil. Onlar da kendilerinin haklı olduğunu söyleyecekler lakin biz unutulduk.

*20 yıldır desteklediğim cumhurbaşkanına çok kırgınım. Hakikaten çok kırgınım. 20 yıl destekledim ancak şu an hayal kırıklığı yaşıyorum. İnanılmaz bir durumdayız. Herkes biliyor lakin ömür çok sıkıntı. Geleceğe dair çocukların hiçbir korkusu olmaması gerekirken, en küçük çocuğa sorun inanılmaz bir korkusu var. Seçim vakitlerinde vaatler verildi, daha sonra da beşerler terk edildi.”

Bir emekli vatandaş “72 yaşındayım hala çalışıyorum.  Öbür ne yapacağım?” tabirlerini kullanırken Tekin, tabloyu çarpıcı bir örnekle şöyle özetledi:

“Sadece gezmiyorum. 603 muhtarla dostluğumuz var, kıymetli kısmı iktidara oy verenler. Muhtar, mahallesinde kaç çocuk uyuşturucuya bulaşmış, ne oluyor bilir. Muhtarla konuşurken göz yaşlarımı tutamadım. Çok fazla çocuk, küçük yaşta uyuşturucuya bulaşmış. Kendi mahallesinde yalnızca bir haftada 4 çocuk intihar etmiş. Daha ne anlatacaksınız? Kapalıçarşı’da bir esnaf intihar etmişti, taziyesine gitmiştim davette bulunmuştum. İktidara yakın gazeteler gömleğimi tartışmıştı. Tekraren ikazlar yaptık. Kira sıkıntısının gündeme gelmediği 6-8 ay evvel söylüyordum. Şeker meselesine dikkat çekip, ‘yakında çaya şeker atamayacak duruma geleceksiniz’ demiştim. Artık hepsini yaşıyoruz.”

GENEL BAŞKANLIK MESAJI

Tekin, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığına aday olması durumunda parti genel başkanlığına talip olup olmadığına dair soruya ise şöyle cevap verdi:

“O koltuğun ne kadar değerli olduğunu biliyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün oturduğu bir koltuktur. Sayın genel liderim ‘Ben bırakıyorum’ dediği gün, elbette partinin tüm kademelerinde vazife yapmış siyasetçi olarak onurlu koltuğa talip olurum.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.