Almanya’da birinci defa Duma üyesinin konutuna el konuldu

Posted by

Almanya’da Rusya’ya uygulanan yaptırımlar çerçevesinde birinci kere meskene el koyma yoluna gidildi. Rusya’da parlamentonun alt kanadı Duma’nın üyesi olduğu gerekçesiyle bir Rus vatandaşının Münih kentinde sahip olduğu üç apartman dairesine ve bir banka hesabına el kondu.

Münih Birinci Bölge Başsavcısı Anne Leiding, bilindiği kadarıyla yaptırımlar çerçevesinde birinci kere banka hesabı üzere varlıkların dondurulması dışında gayrimenkule el koyma yoluna gidildiğini belirtti. El koyulan banka hesabına üç daireden ayda toplam 3 bin 500 euro kira yattığı bildirildi. Üç dairede yaşayan kiracıların meskenlerde oturmayı sürdürebileceği, yalnızca kirayı konut sahibi yerine Münih Yönetim Mahkemesine ödeyecekleri kaydedildi.

Söz konusu Duma üyesinin, Rusya’nın Ukrayna’nın doğusundaki Lugansk ve Donetsk bölgelerindeki Rus yanlısı ayrılıkçı “halk cumhuriyetleri”ni tanıma istikametinde oy kullandığı ve bu nedenle 23 Şubat tarihinden bu yana AB’nin yaptırımlar listesinde yer aldığı bildirildi. (DW Türkçe)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.