Bahçelievler’de meyyit doğan bebeğini çöpe atan bayanın tabiri

Posted by

İstanbul Bahçelievler’de kan donduran bir olay yaşandı.

Tecavüze uğradığını idda eden V.S.K isimli bayan, 2021 yılının Kasım ayında tanıştığı O.U. isimli şahsın Bayrampaşa’daki meskeninde isteği dışında birlikte olduktan sonra gebe kaldığını, mevzuyu doğum olayının gerçekleştiği güne kadar ailesinden gizlediğini öne sürdü.

Olayı ailesinden bâtın tutan bayan, bebeğini banyoda doğurarak bir poşete koydu ve çöpe attı.

Çıkan kamera imgeleri sonrası tutuklanan bayan, 1 gün evvel ailesinden kapalı bir halde banyoda doğum yaptığını ve meyyit doğduğunu argüman ettiği bebeğini gece 01.00 sıralarında çöp poşeti içerisinde çöp konteynerına bıraktığını itiraf etmişti.

“Panikleyip poşete koydum”

Şüpheli V.S.K., emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği’nde verdiği sözünde, “Ben öldürmedim, kendisi meyyit doğdu. Nefes almıyordu, nefes alıp kendine gelmesini bekledim lakin kendine gelmedi. Ben de o formda görünce korktum. Çok ince bir bebekti, panikleyip poşete koydum.” dedi.

“Şok içinde”

Şüphelinin avukatı ise müvekkilinin tecavüze uğradığını onun şokunu atlatmadan gebe olduğunu öğrendiğini savunarak “Ailesine söyleyemedi. Şok içindedir, doğum sonrası oluşacak sıhhat meseleleri nedeni ile öncelikle hür bırakılmasını aksi halde isimli denetim kararlarının uygulanmasını talep ederiz.” dedi.

Cani anne, cezaevine gönderildi

V.S.K., Sulh Ceza Hakimliği tarafından ‘kendini savunamayacak yakın akrabayı öldürme’ hatasını işlediğine dair kuvvetli cürüm kuşkusunu haklı kılan kanıtlar bulunması nedeniyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayın detayları

Olaya ait güvenlik kamerası imajlarını inceleyen polis takımları, V.S.K.’nın söylediği saatte elindeki bir poşeti çöp konteynerına bıraktığını tespit etmişti.

Bebeğin cesedi bulunamadı

Araştırmasını sürdüren polis grupları, meyyit doğduğu argüman edilen bebeği bırakıldığı yerden aldığı bedellendirilen çöp kamyonunun boşaltım yaptığı atık merkezini de belirlemişti. Atık merkezinde yapılan aramalarda, rastgele bir bebek cesedine ulaşılamamıştı.

Çalışmaların devamında V.S.K.’nın ‘cinsel saldırı’ savı üzerine O.U. isimli kuşkulu şahıs, Bayrampaşa’da yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Cezaevine gönderildi

O.U. ‘cinsel saldırı’ cürmünden hakkında yapılan süreçlerin tamamlanmasının akabinde sevk edildiği isimli makamlarca özgür bırakılırken, V.S.K. ise ‘kendini savunamayacak yakın akrabayı öldürme’ kabahatinden tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.