Bayramda Sarayburnu Kıyısı’nda denize girdiler: ‘Yüzme bilmeyen buraya gelmesin’

Posted by

Dokuz günlük bayram tatilini İstanbul’da geçirenlerin bir kısmı kendilerini Fatih’teki Sarayburnu Kıyısı’na attı. Kalabalığın oluştuğu kıyıda kimi denize girerken kimi kıyıda kitap okuyarak hoş havanın tadını çıkardı.

“HER YIL BURADAYIZ”

Oğluyla kıyıya geldiğini söyleyen İdris Akbulut, “Her sene buradayız. Burayı çok seviyoruz. Buradan denize atlıyoruz akabinde 10 metre ileriden çıkıyoruz. Çok zevkli, çok pak. Lakin çok derin, 60 metreden başlıyor 80 metreye kadar derinliği çıkıyor. Yüzmeyi bilmeyenler burada yüzmesinler. Yazık, anneleri ağlar. Lakin akıntıya atla git, taksi üzere, ne yakıt yakarsın ne akaryakıt yakarsın” dedi.

“SON VAKİTLERDE KALABALIK OLMAYA BAŞLADI”

Halit Kaya da “Burada akıntı olduğu için su pak oluyor. Biraz serin lakin daha düzgün. Aşağı üst 20 yıldır buraya geliyorum. Son vakitlerde biraz kalabalık olmaya başladı. Öğlenden sonra burası çok kalabalık oluyor. Sabah 06.00 üzere gelip öğle olmadan ayrılıyoruz” diye konuştu.

“YÜZME BİLMEYEN BURAYA GELMESİN”

Halit Gümüş ise akciğer rahatsızlığı nedeniyle yıllardır hava almaya geldiğini belirterek, “Hava pek hoş. Sıhhat açısından burası çok hoş. Burada rahat nefes alınıyor. Akciğerlerimde rahatsızlık olduğu için yıllardır buraya geliyorum. Lakin yüzme bilmeyen buraya gelmesin, taşa bile oturmasın zira denize düştüğü anda işi bitti” biçiminde konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.