Beşiktaş’tan Emirhan İlkhan açıklaması

Posted by

Beşiktaş, Torino’ya transferi gündeme gelen genç futbolcusu Emirhan İlkhan için bir açıklama yaptı.

Siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamada; genç oyuncu için tekliflerin geldiği belirtilirken, oyuncunun ayrılmasını istemedikleri ve ekipte tutulması için görüşmelerin sürdüğü belirtildi.

İşte Beşiktaş’tan yapılan açıklama:

“Yeni dönem öncesi Teknik Yöneticimiz ile ilgili taraflı ve arka niyetli haberlerin akabinde artık de futbolcumuz Emirhan İlkhan ile ilgili taraflı ve kasıtlı haberlerden ötürü bir açıklama daha yapmak zaruriliği doğmuştur.

Futbolcumuz Emirhan İlkhan ile ilgili transfer teklifi gelmiştir. İdare Heyetimizin futbolcunun grupta kalması tarafında isteği ve tavrı vardır. Futbolcumuzla Kulübümüzde kalması istikametinde ısrarlı görüşmelerimiz devam etmektedir.

Bundan sonra yapılacak transfer görüşmeleri de bu çerçevede yürütülecektir.

Kulübümüz için en doğrusunu yapmak için çalışırken, makûs niyetli ve şahsi hesapları olan şahısların toplumsal medyada yaratmaya çalıştığı kelamda fırtınaya aklıselim Beşiktaşlıların prestij etmediğini biliyoruz. Bu usul hal ve tavırlar, bizi Beşiktaş’a en yanlışsız biçimde hizmet etme kararlılığından alıkoyamaz.

Birlik Beraberlik Dönemi ilan ettiğimiz yeni dönem öncesi bu berbat niyetli ve provokatif emelli bireylere en hakikat yanıtı kadromuza takviye olarak vermek üzere taraftarlarımızı bu akşam Vodafone Park’a dönem açılış maçımıza bekliyoruz.

Kamuoyunun bilgilerine hürmetlerimizle sunarız.”

SERBEST KALIR HUSUSU VAR

18 yaşındaki futbolcunun mukavelesinde 4.5 milyon euro’luk hür kalır hususu bulunuyor. Torino, bu sayısı ödediği takdirde ve oyuncunun da transfere onay vermesi durumunda transferi resmileştirecek. Torino şayet bu maddeyi kullanarak genç futbolcuyu takımına katarsa, Emirhan’ın bir sonraki satışından Beşiktaş’a yüzde 20 hisse ödemek durumunda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.