Çin’de buğday karşılığı konut kampanyası

Posted by

Çin’in Henan eyaletinde Merkez Çin Emlak Şirketi azalan konut satışlarını canlandırmak için harekete geçti. Kampanya ile kırsal kesimde çiftçilik yapanları konut sahibi yapmak hedefleniyor.

Yerel halkın çoğunluğunun çiftçilik yaptığı bölgede, peşinat için takas edilecek buğday ölçüsü 24 bin Amerikan doları yani yaklaşık 420 bin Türk lirası ile sonlandırıldı. Buğdayın kilosuna ise yaklaşık 11 lira paha biçildi.

Şirket tarafından 20 gün sürmesi planlanan kampanyaya, çiftçilik yapan lokal halkın ne kadar ilgi göstereceği merak konusu.

Emlak şirketleri çeşitli kampanyalarla ayakta kalmaya çalışıyor

Yavaşlayan konut piyasasında şirketler öngörülemeyen piyasa şartlarında ayakta kalmaya çalışırken, kimi emlak şirketleri kampanyalarına fiyatsız otopark ve tamirat üzere hizmetler de ekliyor.

Yerel idareler de satışları canlandırmak için kredi teşvikleri hazırlıyor. Kampanyalarla müşteri hareketliliğinin artması bekleniyor.

Aynı şirket daha evvel de peşinat olarak sarımsak aldığı öteki bir kampanya yapmıştı. Bu kampanya 30 gün sürmüştü ve sarımsak kampanyasında 30 adet konut satılmıştı.

KAYNAK: TRTHABER

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.