Counter-Strike 2 (CS2) FPS artırmak için en iyi ayarlar!

Valve, yakın zamanda Counter-Strike serisinin yeni oyunu Counter-Strike 2 ya da kısa adıyla CS2’yi Steam üzerinden piyasaya sürdü. Serinin bir önceki yapımı Counter-Strike: Global Offensive ise erişime kapatıldı ve oyuncuların kalbinde mezarına yerleştirildi. Öte yandan bazı Counter-Strike 2 (CS2) oyuncuları ise FPS artırma için çeşitli yöntemler arıyor.

Pek çok oyuncu, Counter-Strike 2’nin bilgisayarı için ağır geldiğini belirterek FPS artırmak için neler yapabileceğini araştırıyor. Bizler de bu içeriğimizde bu soruya cevap verdik. İşte Counter-Strike 2 (CS2) FPS artırma için en iyi ayarlar…

Counter-Strike 2 (CS2) FPS artırma için yapmanız gerekenler

Yeni bir oyuna başlayan oyuncuların pek çoğu oyunun ayarlarına giriş bile yapmıyor. Fakat bu büyük bir hata. Zira ayarlarda ince değişiklikler yaparak performansı biraz da olsa artırabilmek mümkün. Bu, Counter-Strike 2 için de geçerli.

Counter-Strike 2‘de (CS2) en iyi ayarları yaparak FPS‘yi artırabilmek bir hayli mümkün. Bunun için en önemli nokta ise grafik ayarları. Burada yaptığınız ince değişiklikler oyunda rakibinize karşı önemli bir avantaj da sağlayacaktır.

Counter-Strike 2‘de Grafik ayarlarına girebilmek için öncelikle ana ekranda üstteki menünün sol tarafındaki Ayarlar simgesine tıklayın. Buradan Görüntü sekmesine geçiş yapın. Şimdi yapmanız gereken ayarlara geçelim fakat bu noktada daha yüksek FPS için grafik kalitesinin düşeceğini belirtelim.

Counter- Strike 2 ‘de (CS2) FPS artırma için en iyi grafik ayarları şu şekilde;

Seçenek En İyi Ayar
Ana Menü Arka Plan Manzarası Kişisel tercih
Parlaklık Kişisel tercih
Görüntü Oranı Kişisel tercih
Çözünürlük Kişisel tercih
Görüntü modu Tam ekran
Yenileme hızı En Yüksek
Dizüstü Bilgisayar Güç Tasarrufu Devre dışı
Oyuncu Kontrastını Artır Etkin
Dikey Eşitleme Devre dışı
Mevcut Görüntü Değerleri Ön Ayarı Kişisel tercih
Keskinliği Yumuşatma Modu Yok
Evrensel Gölge Kalitesi Düşük
Model / Doku Detayı Düşük
Doku Filtreleme Modu İki doğrusal süzme
Shader Detayı Düşük
Parçacık Detayı Düşük
Çevre emilimi Devre dışı
Yüksek dinamik aralık Performans
FidelityFX Süper Çözünürlük Devre Dışı (En Yüksek Kalite)
NVIDIA Reflex Düşük Gecikme Etkin + Yükseltildi
HUD Kenar Konumları Kişisel tercih

Counter-Strike 2 (CS2) Windows grafik ayarı

Oyunun içindeki ayarlar bir yana Windows işletim sisteminde grafik ayarlarında da önemli bir değişiklik yapmakta fayda var. Bu değişiklik sayesinde bilgisayarınız oyunu en yüksek performansta çalıştıracak ve bu da FPS’yi artıracak. Bunun için şu adımları takip etmelisiniz;

  • 1. Adım: Arama kısmına “Grafik” yazın ve sonuçlar arasından “Grafik Ayarları” seçeneğine tıklayın.
  • 2. Adım: CS2 için Grafik Performansı Tercihi kısmından özel ayarlama yapmak gerekiyor. Bunun için öncelikle Gözat butonuna tıklayın.
  • 3. Adım: Dosya Gezgini’nde Bu Bilgisayar > [Steam’in yüklü olduğu disk] > Program Files (x86) > Steam > steamapps > common > Counter-Strike Global Offensive > game > bin > win64 dizinine ulaşın.
  • 4. Adım: cs2.exe dosyasını seçin.
  • 5. Adım: Grafik Performansı Tercihi kısmından cs2.exe’ye tıklayın ve Ayarlar butonuna tıklayın.
  • 6. Adım: “Yüksek performans” seçeneğini işaretledikten sonra kaydedin.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx