Elektrikli araç sektörünün yeni rakibi bomba gibi geliyor!

Posted by

Ola Electric, Hindistan’daki EV pazarındaki faaliyetlerini ve profilini artırıyor. Şirket şimdi elektrikli araç sektörüne rakip olacak dişli bir araç üzerinde çalışmalarını artırdı. Şirket 4 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkabilen ve 500 km’lik devasa menzile sahip dört tekerlekli bir elektrikli otomobil piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu.

CEO Bharvish Aggarwal’a göre Ola Electric, yenilikçi arabasının 2024’te Hindistan pazarına gireceğini söyledi. Bu özelliklere sahip Ola Electric otomobil, geldiğinde Hindistan’ın en hızlıları arasında yer alacak. Otomobil ayrıca tamamen cam tavana ve 2.1’in altında sınıfında lider bir sürtünme katsayısına sahip zarif ve sportif bir tasarıma sahip olacak.

Elektrikli araç sektörünün yeni rakibi bomba gibi geliyor!

Araç, Ola Electric’in şirket içi teknolojisi MoveOS ile çalışacak ve destekli sürüş işlevleri mevcut olacak. Şirket, yeni otomobili küresel olarak yerleşik markalarla rekabet edebilecek bir EV olarak projelendiriyor. MoveOS ayrıca Ola S1 ve S1 Pro elektrikli scooterlarda da kullanılıyor. Tüm temel ölçümlerde mükemmel performans ile anahtarsız ve kulpsuz işlevler sunacak.

Ola Electric, bazı scooterlarının karıştığı yangın olaylarının neden olduğu bazı aksiliklere rağmen, son yıllarda çeşitli alanlarda yeniden canlanma gördü. 2021’de şirket, Ola FUTUREFACTORY’nin dünyanın en büyük iki tekerlekli üretim tesisi olmayı planladığını duyurdu. Şirketin yılda 10 milyon scooter üretmesi bekleniyordu, ancak şirket şimdi fabrikanın kapasitesini yılda 1 milyon otomobil üretecek şekilde genişletmeyi umuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.