Elite ile yarışıyor: Yakamoz S-245’in izlenme oranı açıklandı

Posted by

Netflix, dizilerinin ve filmlerinin ilk 28 günkü izlenme saatine göre oluşturduğu Global Top 10 listesini güncelledi. 18 Nisan ile 24 Nisan arasındaki içerikleri kapsayan yeni listede, ana dili İngilizce olmayan diziler kategorisine Kolombiya yapımı gerilim ve drama dizisi The Marked Heart zirvede girdi.

Camilo Vega’nın yönettiği ve Leonardo Padron’un yazdığı The Marked Heart, 20 Nisan’da gösterime girmesinin ardından dört gün içinde 68,04 milyon saat izlenmeye ulaştı. Netflix’in en sevilen dizilerinden Elite, 29,49 milyon saat izlenerek aynı kategoriye ikinci sıradan girerken; peşinden Türk yapımı Yakamoz S-245 geliyor.

Bu arada Yerli bilim kurgu dizisi Yakamoz S-245, Netflix’te

Yakamoz S-245 dört günde 22 milyon saat izlendi

Umut Aral ve Tolga Karaçelik’in birlikte yönettiği, OGM Pictures imzalı Türk bilim kurgu dizisi Yakamoz S-245, 20 Nisan’da yayınlandıktan sonra dört gün içinde 22,06 milyon saat izlenerek bu hafta Netflix’in “İngilizce olmayan dizileri” kategorisinde üçüncü sıraya yerleşti.

yakamoz s-245 izlenme saati

Netflix’in Belçika yapımı post apokaliptik (kıyamet sonrası bilim kurgusu) dizisi Into The Night ile aynı dünyada geçen Yakamoz S-245, Güneş ışınlarının insanların ölümüne yol açtığı bir çeşit felaketten kaçan bir grup denizaltı araştırmacısını konu alıyor. Dizinin başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci yer alıyor.

Avrupa’da da ses getirdi

Yakamoz S-245, Avrupa’da Avusturya, Belçika, Almanya, Fransa, İtalya, Polonya ve İsviçre gibi ülkelerde Netflix’in Top 10 listesine girdi. Afrika’da Mısır, Mauritius, Fas ve Réunion (Fransa bölgesi); Asya’da ise Hindistan, Kuveyt, Pakistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Tayland gibi pazarlarda en çok izlenen dizilerden olmayı başardı.

netflix türkiye yakamoz s-245 fragmanı

Senaryosunu Jason George, Atasay Koç, Cansu Çoban, Sami Berat Marçalı ve Murat Uyurkulak’ın yazdığı dizinin oyuncu kadrosunda Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci’ye Ertan Saban, Ece Çeşmioğlu, Jerry Hoffmann, Ecem Uzun, Meriç Aral, Onur Ünsal, Ersin Arıcı, Selçuk Yöntem, Alper Saldıran ve Güven Metin Akpınar eşlik ediyor.

– Yakamoz S-245’i nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlarda veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.