Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde yüzde 50 ek artırım

Posted by

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, geçen sene yapılan toplu iş muahedesi uyarınca aldıkları maaş artışları yüksek enflasyon nedeniyle süratle eriyen takımlı çalışanların maaşlarına temmuz ayından itibaren geçerli olmak üzere yüzde 50 oranında artış yapma kararı aldı.

Alınan kararı Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen duyururken, Belediye İş Sendikası ile ek protokol merasimi Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

İmza merasimi öncesi Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan çalışanlar davul zurna eşliğinde yapılan artırımı kutladı. Belediye’ye gelişi sırasında bina önünde Lider Büyükerşen’i karşılayan emekçiler alkışlarla teşekkür ettiler.

Meclis Salonu’nda yapılan ek protokol imza merasimine, Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen, belediye bürokratları, Belediye İş Sendikası Toplu Mukaveleleri (TİS) Genel Sekreteri Güney Demirdaş, Belediye İş Eskişehir Şube Lideri Kemal Azak, sendika temsilcileri ve personeller katıldı.

‘HER VAKİT SİZLERİN EMEKLERİNİ SAVUNDUM’

Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen, merasimde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sizleri enflasyon karşısında ezdirmemek için en adil mukaveleyi ortaya çıkardık. Bunun adil ve hakkaniyetli olması çok kıymetli. Onun için ayrıyeten memnunum. Bu çalışmada gerek Genel Sekreterimiz, Genel Sekreter Yardımcılarımız, Daire Liderlerimiz olmak üzere tüm bürokrat arkadaşlarımız çok emek verdiler. Onlara da teşekkür ediyorum. Eskişehir’de tüm işleri birlikte yaptık. Eskişehir’i Eskişehir yapan bir grubuz. Sizlerin çok emeği var. El birliği ile hoş işler başardık. Her vakit sizin için en uygununun olmasını istemişimdir. Zira emek en büyük bedeldir. Konutunuza gittiğinizde ‘bu ay maaş yetmeyecek, sanki ne olacak?’ dememek çok değerli. Cefakar, vefakar eşlerinize, evlatlarınıza bilhassa sevgilerimi iletiyorum. Ayrıyeten şirketlerimizdeki emekçilerimiz için de çalışmalar devam ediyor. Yakın vakitte sonuçlanacaktır. Bir hususu daha vurgulamak isterim ki; her vakit sizlerin emeklerini savunmuşumdur. Sizler için ekstra olarak harcadığım emekler, sizlere helal olsun. Hepimize iyi uğurlu olsun. Allah mahcup etmesin.”

Konuşma sonrası meclis salonundaki personeller, Lider Büyükerşen’i dakikalarca ayakta alkışladılar.

Belediye İş Eskişehir Şube Lideri Kemal Azak da Lider Büyükerşen’e teşekkür ederek, “Yılmaz Hocamıza emeğe ve işçiye verdiği kıymet nedeniyle şahsım, sendikam ve işçi arkadaşlarım ismine çok teşekkür ediyorum. Bizleri enflasyona ezdirmediniz” dedi.

‘HİÇBİR BELEDİYEDE YÜZDE 50 ARTIRIMI İÇEREN EK PROTOKOL YAPILMADI’

Belediye İş Sendikası Toplu Mukaveleleri (TİS) Genel Sekreteri Güney Demirdaş da “2014 yılında Belediye İş Sendikası Şube Lideriydim. O vakit bir slogan vardı. ‘Canımız, kanımız Yılmaz Hocamız’ diye. O sloganın ne kadar yerinde olduğunu bugün bir sefer daha görmüş olduk. Türkiye’de şu an Belediye İş Sendikası olarak 460 belediyede örgütlüyüz. Hiçbir belediyede yüzde 50 artırımı içeren ek protokol yapılmadı. Bundan ötürü sayın Hocama, çalışma grubuna çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmalar sonrası Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi Genel Müdürlüğü’nde (ESKİ) çalışan ve 400 takımlı emekçiyi kapsayan yüzde 50 ek artırım protokolü imzalandı. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.