Facebook ve Whatsapp, Rekabet Kurumu’na kelamlı savunma verecek

Posted by

Facebook ve Whatsapp’ın sahibi olan Meta’nın Rekabet Şurasındaki kelamlı savunma toplantısı 11 Ekim’de yapılacak.

Rekabet Kurulunca yürütülen soruşturma kapsamında Meta Platforms Inc, Meta Platforms Ireland Limited, WhatsApp LLC ve Madoka Turkey Bilişim Hizmetlerinin kelamlı savunma toplantısı 11 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya nazaran, Meta Platforms Inc. (eski unvanı Facebook Inc.), Meta Platforms Ireland Limited (eski unvanı Facebook Ireland Limited), WhatsApp LLC ve Madoka Turkey Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti. hakkında 4054 sayılı Kanun’un ilgili hususunu ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik yürütülen soruşturmada kelamlı savunma basamağına gelindi.

TOPLANTI 11 EKİM’DE

Sözlü savunma toplantısı, 11 Ekim’de saat 10.30’da gerçekleştirilecek.

Toplantıya, kelam almak üzere katılmak isteyen şikayetçi ve üçüncü şahısların, “Rekabet Konseyi Nezdinde Yapılan Kelamlı Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ” uyarınca, toplantı bahsiyle ilgili menfaat ilgilerini ortaya koyan bilgi ve dokümanları içeren dilekçeyle 4 Ekim’e kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları bekleniyor.

Toplantıda dinleyici olarak yer almak isteyenler, toplantıyı online olarak takip edebilecekler. Bu emelle Rekabet Kurumunun web sitesindeki yönlendirmelere uygun olarak, en geç toplantı saatinden yarım saat öncesine kadar iştirak formunun doldurulması gerekiyor.

Toplantının birinci olarak 23 Ağustos’ta yapılacağı duyurulmuş lakin daha sonra ertelendiği bildirilmişti. (AA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.