Galatasaray’a küçük dev adam: Lucas Torreira

Posted by

Galatasaray’ın orta alanına 1.66’lık savaşçı geliyor. Galatasaray’da ön liberoya yapılacak destek belirli oldu: Lucas Torreira

Galatasaray, yaz periyodunun en çarpıcı transferini bitirmek için geri sayımda… Şimdi 18 yaşında keşfedilip İtalya’nın yolunu tutan, 2018’de 29 milyon Euro’ya Arsenal’a satılan, 1.66’lık uzunluğuna karşın alanda tam bir savaşçı olan Lucas Torreira, sarı-kırmızılılarla mutabakat noktasına geldi.

Sportf A.Ş üyesi Erden Timur’un yürüttüğü görüşmelerde hem Arsenal ile hem de Uruguaylı yıldız ile değerli aralık kat edildi. Şimdi kesin mutabakat yok lakin pazarlıklar olumlu formda tam gaz devam ediyor.

MUSLERA FAKTÖRÜ DEVREDE

Arsenal, kontratının son yılındaki Torreria’yı satmaya sıcak bakıyor. Galatasaray, İngilizleri 5 milyon Euro’ya ikna etmeye çalışıyor. 26 yaşındaki futbolcu da masanın öbür ucunda. Arsenal’dan yaklaşık 5.5 milyon Euro kazanan Uruguaylı’dan indirime gitmesi isteniyor.

Hem Muslera faktörü hem de tekrar gayeleri olan bir kadroda oynama motivasyonu, lakabı ‘El Hombre’ yani ‘Adam’ olan Torreira’yı etkiliyor. Transferin bir mucize olmazsa birkaç gün içinde olumlu olarak sonuçlanması bekleniyor.

ADA HAVASI YARAMADI

Lucas Torreira, Avrupa’nın üç büyük liginde oynadı. Uruguaylı; Pescara, Sampdoria ve Fiorentina ile İtalya’da, Atletico Madrid ile İspanya’da ve Arsenal ile İngiltere’de uzunluk gösterdi. Buna rağmen İngiltere’ye alışamayan Torreira, değişiklik istiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.