iPhone 14 ProMax fiyatı ne kadar olacak? iPhone 14 ne vakit çıkacak?

Posted by

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, dünyanın birçok yerinde milyonlarca kişi tarafından beklenen iPhone 14 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Yurt dışı sitelerinde paylaşılan iPhone 14 serisi fiyatları ise dudak uçuklattı.

Apple’ın iPhone serisinin yeni modeli olan İPhone 14, İPhone 14 Max, İPhone 14 Pro ve İPhone 14 Pro Max tanıtımı 7 Eylül’de yapılacak. İphone 14 Pro Max’in 512 GB depolama özellikli modelin yurt dışı satış fiyatının 27 bin lira ile 29 bin lira ortasında olması bekleniyor.

İPHONE 14 FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Apple, iPhone 14 için resmi fiyat listesini yayınlamadı fakat yurt dışı teknoloji sitelerinde yayınlanan fiyat listelerine nazaran iPhone 14 serisinin en düşük fiyatlı modeli iPhone 14 (128 GB) olurken fiyatının 800-900 dolar ortasında değişmesi bekleniyor.

En yüksel fiyatlı modelin ise iPhone 14 Pro Max (1TB) olacak. Fiyatının ise 1700 – 1800 dolar ortasında olması bekleniyor.

iPhone 14 serisinin yurt dışı fiyat beklentisi şu biçimde;

İPHONE 14 NE VAKİT ÇIKACAK?

Apple tarafından yayımlanan takvime nazaran İPhone 14 lansmanı, 7 Eylül 2022 Çarşamba günü gerçekleşecek.

Bununla birlikte Apple, iPhone 14 ön siparişlerini 17 Eylül Cuma günü itibariyle almaya başlayacak.

iPHONE 14 SIZDIRILDI

Apple, 7 Eylül’de tanıtılacak yeni akıllı telefonu iPhone 14 öncesinde bir sızıntı yaşadı… ABD merkezli teknoloji şirketinin piyasaya sürmeye hazırlandığı aygıtın farklı açılardan çekilmiş fotoğrafları toplumsal medyada yayınlandı.

Twitter üzerinden birtakım hesapların paylaştığı manzaralarda iPhone 14’ün yeni renginin mor olduğu görülürken tekrar köşeli bir tasarım ve 3 kamera kullanıldığı görülüyor. Aygıtın farklı açılardan çekildiği imgelerde bu telefonun kamerasının evvelki modellere nazaran daha üstün özellikleri olduğu tez edildi.

Cihazın başlangıç fiyatının ise ABD’de 1263 dolar olduğu öne sürüldü. Apple’ın yeni akıllı telefonunda daha büyük kamera ve daha büyük ekran olması beklenirken “enflasyon” sebebiyle evvelki modellere nazaran baz fiyatının daha da yüksek olacağı sav edildi.

Öte yandan toplumsal medyada aygıtın lacivert, altın sarısı, gümüş üzere renklerde de piyasaya çıkacağı argüman edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.