Kanseri yendi, annesi araba armağan etti

Posted by

Dilek Onay, 5 yıldır gayret ettiği tiroid kanserini yenen 20 yaşındaki kızı Yağmur Canalp için kutlama düzenleyip, araba ikram etti.

Gölcük’te yaşayan Kocaeli Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği öğrencisi Yağmur Canalp, 2017 yılında tiroid kanserine yakalandı. Yaklaşık 5 yıllık bir tedavi sürecinin akabinde Canalp, yaptırdığı son hekim denetiminde sonuçları olumlu çıktı.

Gelen haberi büyük sevinçle karşılayan annesi Dilek Onay, kızının kanseri yenmesi nedeniyle ailesi ve yakın arkadaşlarının da bulunduğu bir kutlama düzenledi. Onay, kızına araba armağan etti. Düzenlenen kutlama sırasında büyük sevinç ve duygusal anlar yaşandı. Hastalık sürecinde güçlü bir çaba yaşadığını söz eden Yağmur Canalp, “Bu süreç bazen zordu, bazen kolaydı lakin anladığım kadarıyla her şey beşerde bitiyor. Bana takviye olan aileme ve hekimlerime çok teşekkür ediyorum onlar her vakit yanımdaydılar. Bazen hiç bitmeyeceğini düşündüm lakin çok şükür bugün bitti. Tüm hastalara şifa diliyorum” dedi.

‘HALA ŞOKTAYIM’

Kızının güzelleşmesi haberini büyük bir sevinçle karşıladığını anlatan anne Dilek Onay, “Benim için çok sıkıntı bir süreçti. Hala kendime gelemedim, hala şoktayım. Birinci duyduğumuz vakit kendimizi kaybetmiştik. Kızım çok güçlüydü, derslerine çalışmaya devam etti. Bunun yanında hastalıkla da savaştı. Hazır yiyeceklerden bir müddet çok uzak kaldı. Hekimlerimiz çok düzgündü. Çok şükür bu hastalığı el birliğiyle yendik” dedi. (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.