Kemal Kılıçdaroğlu, İBB’nin ekmek fabrikasını ‘adalet’ vurgusu yaparak hizmete açtı: Ülkeyi ayağa kaldıracağız

Posted by

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İstanbul Halk Ekmek’in (İHE), “Ahmet İsvan Ekmek Fabrikası” dün CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun iştirakiyle açıldı. Merasimde, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, DÜZGÜN Parti Vilayet Lideri Buğra Kavuncu, eski İBB Lideri Nurettin Sözen, eski İBB Lideri Ahmet İsvan’ın oğlu Orhan İsvan ve çok sayıda partili yer aldı.

Burada yaptığı konuşmada CHP’li belediyelere yönelik “engellemelere” dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “İstanbul üzere rant yaratan bir kentin toplumsal demokrat bir belediye lideri tarafından yönetilmesinin hazmedilemediğinin farkındayım. Lakin bütün bunları aşacağız; bütün Türkiye’de bu anlayışı hâkim kılacağız” dedi.

REKLAM DEĞİL TAKVİYE

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Biz yaptığımız çalışmaları, fakirlere yaptığımız katkıları; sağ elin verdiğini sol el görmeyecek ideolojisi içinde yaptığımız için bugün ülkeyi yöneten kişi, Sayın İmamoğlu’nu eleştirdi: ‘Hani süt dağıtıyordunuz, nerede kaldı bu sütler?’ Meğer, aylardır dağıtılıyordu. Ancak o yoksulları dizeceksin, reklamını yapacaksın, sonra sütü vereceksin; o denli düşünüyorlar. Bizde o denli değil.”

Türkiye’nin en çok adalete gereksinim duyduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Uyuşturucu baronlarının desteklediği bir siyasal iktidar varsa bu ülkede adalet yoktur, olamaz. Adaleti her alanda sağlayacağız. Kelamım kelamdır, kelam. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, kendi içinde barışık olan bir Türkiye’yi, Millet İttifakı olarak ayağa kaldıracağız. Türkiye’yi daima birlikte yöneteceğiz” tabirlerini kullandı.

(Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun açılışını yaptığı fabrikada günlük 200 bin ekşi mayalı ekmek üretimi yapılacak. İHE’nin toplam günlük ekmek üretimi 1.5 milyondan 1.8 milyona çıkacak.)

İMAMOĞLU: ÇARESİZLİKTEN

İmamoğlu, “Ciddi bir idare krizi yaşıyoruz” dedi ve şunları söyledi: “Ülke artık ehil eller tarafından yönetilmiyor. Hepimiz her gün yoksullaşıyoruz. Türkiye ve İstanbul’da resmi besin enflasyonu yüzde 90’ın üzerine çıkmış durumda. Bilhassa de temel yiyeceklerimiz ateş kıymeti. Bizi yönetenler tahlil üretemedikleri üzere, işsizliği, açılığı, sefaleti görmezden geliyor, vatandaşın sesine kulaklarını tıkıyorlar. Çaresizliklerini de bize ve bizim İstanbul’a yaptığımız hizmetlere saldırarak kapatmaya çalışıyorlar.”

‘KENTİN SIRTINDA HANÇER VAR’

Kılıçdaroğlu geçen cuma günü Yerebatan Sarnıcı’nın açılışında konuştu. Kılıçdaroğlu, “Bu kent o kadar hor kullanıldı ki; ülkeyi yönetenler ve birebir vakitte bir devir İBB’yi yönetenler kente ihanet ettiklerini açıkça çıkıp söylediler. İstanbul’un sırtında bir hançer var. Ve o hançeri çıkarmak için büyük bir fedakarlıkla, özveriyle çalışan büyükşehir belediye liderimiz var. Belediye liderimize yürekten teşekkür ederim” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.