Odatv’den günün bombası… Listede sürpriz isim… Ali Koç bu işe ne diyecek

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurulu, Ankara’da gerçekleştiriliyor. TFF Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi’nin yönetim kurulu aday listesi de belli oldu. Başkanlığın en büyük adayı Mehmet Büyükekşi’nin listesinde en dikkat çeken isim ise Nüket Küçükel Ezberci oldu.

Odatv’nin haberinin ardından kardeşi Aykut Büyükekşi hakkındaki FETÖ iddiaları nedeniyle Fenerbahçe Başkanı Ali Koç‘un veto ettiği Mehmet Büyükekşi‘nin listesine Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi Nüket Küçükel Ezberci de girdi.

İLGİLİ HABER: TFF başkan adayını tanıyalım… Kardeşi FETÖ’nün gizli kasası iddiası

Güven Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üslenen Nüket Küçükel Ezberci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2020 yılında Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyeliğine atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oluruyla Ali Koç tarafından Fenerbahçe Yönetim Kuruluna alınan Nüket Küçükel Ezberci’nin görevinden istifa ettiğine dair ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun yardımcısı Yalçın Orhan da Mehmet Büyükekşi’nin listesine girdi.

İLGİLİ HABER: TFF Başkanlığı kaosu… Fenerbahçe Odatv’nin haberini masaya koydu

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?

Mehmet Büyükekşi’nin adaylığının ardından elinde konuyla ilgili bilgiler olduğunu ifade eden Ali Koç, “Elimdeki bilgiler sebebiyle söylüyorum; yumuşak karın oluşturulabilecek bir durum söz konusudur. Bütün Fenerbahçelilerin konuyu da takip etmesini istiyorum” dedi.

Ali Koç “TFF başkanı olacak kişinin ailesinden birinci derece kan bağı bu yapıyla dün bugün ve yarın hiçbir ilişkisi olmamalı. Yeni bir aday bulunması ivedilikle şarttır. Hiçbir şüpheye yer olmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da çağrıda bulunan Ali Koç “Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Sizin isminiz kullanılarak bazı şeyler söyleniyor. Lütfen bu hatadan dönelim” çağrısında bulundu.

NÜKET KÜÇÜKEL EZBERCİ KİMDİR?

1969 Bremen doğumlu olan Nüket Küçükel Ezberci, lise eğitimini TED Ankara Kolejinde, yükseköğrenimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlamıştır.

İş hayatına 1991 yılında T.C. Dışişleri Bakanlığında başlamış, 1994-1999 yılları arasında Essen ve Kudüs Başkonsolosluklarında görev yapmıştır. 2001-2005 arasında T.C. Madrid Büyükelçiliğine Başkâtip olarak atanmış, ülkeye dönüşünde 2007 yılına kadar Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinde Siyasi Şube Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

2007 yılından beri Güven Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olan Nüket Küçükel Ezberci, halen Güven Sağlık Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Nüket Küçükel Ezberci, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi, TÜSİAD 2019-2021 Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK Arjantin İş Konseyi Başkanı ve Global İlişkiler Forumu (GIF) Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.