ÖZEL – Fenerbahçe’de Löw ve Jorge Jesus’ta son durum belli oldu! Sarı-lacivertlilerde dikkat çeken detay

Posted by

CELAL UMUT EREN

Fenerbahçe’de yeni sezonun teknik direktörü için çalışmalar artık son aşamaya geldi. Portekiz’de Lizbon’da Jorge Jesus’la görüşme yapan Başkan Ali Koç, işi nihayete erdirmeyi amaçlıyor.

Bir an evvel yeni sezon için kadro planlaması ve çalışmaların başlamasını isteyen Ali Koç için şu anda Jorge Jesus ismi öne çıkmış durumda.

İsmail Kartal’ın başarısından memnun olan Başkan Koç, öte taraftan işi şansa bırakmamak adına ‘anahtar teslim’ hoca için çaba harcıyor.

Bu aşamada maliyeti nerdeyse ikinci plana atan ve fedakarlık yapmaya da hazır olan Fenerbahçe’nin başkanı Jorge Jesus’un artı taraftarlarını yöneticileriyle beraber tartıya koydu.

67 yaşındaki çalıştırıcının kariyeri, şampiyonlukları, yetiştirdiği genç yıldızlar ve tecrübesi ön plana alındı. Zaten 2 sene önce de kulübün gündemine gelen Jorge Jesus, Fenerbahçe yönetimi tarafından gayet iyi tanınıyor.

İşte Jorge Jesus’u hoca adayları arasında öne çıkaran kriterler:

– Anahtar teslim hoca olduğu düşünülüyor. Hem Portekiz’de Benfica’da hem de Brezilya’da Flamengo’da şampiyonlukları var. Lig şampiyonluğu konusunda çok tecrübeli bir isim.

– Jorge Jesus güçlü bir teknik ekibe sahip. Ekibiyle beraber Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde hep belirli seviyelere ulaştı. Fenerbahçe bu sezon ligde ikinci olursa takımı Şampiyonlar Ligi’nde gruplara taşıma adına tecrübeleri fazlasıyla var.

– Jorge Jesus tam anlamıyla lider ve güçlü bir karakter. Uzun bir sezon maratonuna hakim olabilecek bir isim. Duygulardan çok mantığıyla ve deneyimleriyle hareket ediyor.

– Jorge Jesus kariyerini Avrupa’da sürdürmek istiyor. Ekibiyle beraber iyi bir projeye sıcak bakıyor. Fenerbahçe ve İstanbul tercihi Jorge Jesus için iyi bir şık olarak göze çarpıyor. Daha önce Suudi Arabistan’dan gelen pahalı kontratları bile kabul etmedi.

– Fenerbahçe’yi iyi tanıyor. Özellikle 2013’te UEFA Avrupa Ligi yarı final aşamasındaki eşleşmede Kadıköy’deki atmosferden çok etkilenmişti. Taraftarın ön planda olduğu bir kulüpte çalışmak istiyor.

Mayıs ayı geldi

Sarı-lacivertlilerde bir an önce teknik direktör konusunun resmileşmesi isteniyor. Zira artık mayıs ayının gelmesi nedeniyle zaman kalmadı. Yeni sezon planlamasının bir an evvel belirlenecek hocayla yapılması düşünülüyor. Aralık ayından beri de süren çalışmaların nihayete ermesi amaçlanıyor.

İsmail Kartal’a tam not

Teknik direktör konusunda Başkan Ali Koç ve yöneticiler henüz resmi kararı vermiş değil. Bir yandan İsmail Kartal’ın yakaladığı başarılı çıkış da yabana atılmıyor.

Kartal’ın takımla ve taraftarla yakaladığı hava herkesi memnun ediyor. Tecrübeli hocanın Arda Güler başta olmak üzere futbolculardan verim alması da cabası. Şimdi önünde kritik bir Beşiktaş derbisi de olacak olan İsmail Kartal’ın durumu yakından izlenecek.

Löw takibi bitmedi

Aralık ayından bu yana devam eden teknik direktör çalışmalarında Joachim Löw ismi daha favori konumdaydı. Yüz yüze yapılan görüşmeler ve toplantılarla Löw ismi herkesi heyecanlandırıyordu. 1998-99 sezonunda Fenerbahçe’de çalışan Alman hocanın geri dönüşüne taraftarlar da sıcak bakıyor. Ancak 63 yaşındaki teknik adamdan bir türlü net bir olumlu cevap alınamadı. Löw’le görüşmeler kapanmadı. Deneyimli isim halen daha ana hedeflerden biri olarak göze çarpıyor.

Saha kenarı: Trossard’in Spurs’e attığı gol

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.