TFF’ye silahlı saldırı soruşturması: 2 kişiye ev hapsi

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Riva’daki merkez binasına düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin gözaltına alınan 3 şüpheliden 2’si, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

TFF’nin Riva’daki merkez binasına 1 Eylül’de düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili gözaltına alınan C.U, O.G. ve H.Ç’nin Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı.
Şüpheliler, Beykoz Adliyesi’ne sevk edildi.
Öte yandan, olayla ilgili bir kişinin daha gözaltına alındığı ve emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.
İfadeleri alınmak üzere savcı karşısına çıkarılan şüphelilerin, emniyette verdikleri ifadeleri tekrar ettikleri öğrenildi. Savcılıktaki işlemlerinin ardından C.U. ve O.G. “adam öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.
Nöbetçi mahkeme, C.U.’nun konutu terk etmeme şartıyla adli kontrolüne hükmetti, O.G.’nin ise serbest bırakılmasına karar verdi.
C.U, “Tam hatırlamadığım bir saatte tek başıma olduğum sırada alkolün de vermiş olduğu etkiyle, bir anlık gafletle üzerimde taşıdığım ruhsatsız tabancamla herhangi bir hedef gözetmeksizin havaya doğru yaklaşık 10 el ateş açtım” dedi.
Bu olaydan yaklaşık yarım saat sonra O.G’nin yanına geldiğini ifade eden C.U, “Kendisine alkolün vermiş olduğu etkiyle havaya ateş açtığımı söyledim. Ateş ettiğimi alkolün etkisinin geçmeye başlamasının ardından hatırladım. Daha sonra O.G. ile eve geçtik. Olayda kullandığım tabanca ile evde bulunan diğer tabancayı saklaması için O.G’ye verdim. Kendisinin bu tabancaları nereye koyduğu hakkında bilgim yoktur” şeklinde konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.