Utku Yuvakuran’ın Babası Semih Yuvakuran: Beşiktaş Yanlış Yaptı

Posted by

Kariyerinde Fenerbahçe, Galatasaray ve Bursaspor formaları giyen eski ulusal oyuncu Semih Yuvakuran, oğlu Utku Yuvakuran hakkında açıklamalarda bulundu.

Baba Yuvakuran, oğlu Utku’nun TFF’ye bildirilen ekip takım listesinde olmamasına reaksiyon gösterdi.

“Bize Utku lazım” denildi…

Radyospor’da Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan Semih Yuvakuran, “İleride sonucunu göreceğiz. Transfer devrinde biz kiralık gitmek istedik, müsaade verilmedi. ‘Yok bize lazım Utku’ denildi… Çok uygun kadrolarla görüştük, tekrar müsaade verilmedi. Her seferinde, ‘Ersin transfer olacak, Utku bize lazım’ dediler… Ersin devam edince de Utku’yu gözden çıkardılar, bence çok yanlış yaptılar. Doğal ki Utku’nun morali bozuk, siz bu gruba en güç haftalarda katkı vermişsiniz, kazanılan şampiyonlukta emeğiniz var. Utku’nun en büyük şanssızlığı yeterli giderken koronavirüse yakalanmasıydı. Hazırlık maçında bile baht vermediğiniz bir oyuncuyu değerlendireceğiz diyorsunuz, iyisi olsun…” dedi.

“Bu sistemde hoca olmam”

Teknik yöneticilik mesleğinize devam edecek misiniz? sorusuna ise Yuvakuran, “Bu devranda bu işi yapmak çok güç. Bilhassa de bunu yerli hocalar için söylüyorum. Fatih Terim de Mustafa Denizli de hangi diploma varsa ona ben de sahibim. Lakin bu evrede hoca olmak için kimi yerlere bağlı olmanız lazım. Teknik yöneticiliği şu an için düşünmüyorum. Bu sistemde hoca olmam” tabirlerini kullandı.

Altyapıdaki oyuncuların ailelerine de tavsiyelerde bulunan Semih Yuvakuran, “Ne yazık ki birtakım futbolcu aileleri çocuklarını dolar ya da euro olarak görüyor. Bu bakış açısı çok yanlış. Bence aileler çocuklarına çok fazla müdahil olmamalı. Onların birer hocası var” tabirlerini kullandı. 

Utku Yuvakuran’ın performansı

Beşiktaş’la kontratı Haziran 2024’e kadar devam eden Utku Yuvakuran, siyah-beyazlı grupta 20 maça çıktı ve kalesinde 27 gol gördü.

24 yaşındaki kaleci 7 müsabakada ise kalesini gole kapadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.