Victor Nelsson’dan Okan Buruk kelamları

Posted by

Kampın âlâ geçtiğini aktaran 23 yaşındaki Victor Nelsson, “Bu kampta kendimi güzel hissediyorum. İdman ve maçlar açısından biraz zorlayıcı. Kamp devirlerinin bu türlü olması gerekiyor. Zorlansak da kadro için bu türlü olması daha güzel. Tatilden yeni döndük ve fizikî olarak tam formumuzda değiliz. Yavaş yavaş yüzde 100’ümüze gerçek geliyoruz. Vakitle çok daha yeterli bir noktaya geleceğimize eminim.” diye konuştu.

Marcao’nun ekipten ayrılmasının akabinde stoper tandeminde hazırlık maçlarına çıktığı Abdülkerim ve Emin ile ilgili görüşlerini aktaran Nelsson, “Marcao ile gitmeden evvel birkaç kere görüştüm. Kendisine düzgün dileklerimi ilettim. Tahminen gelecekte onunla rakip olacağız. Futbol böyledir. Onun için en düzgününü diliyorum. Biz kadro olarak devam ediyoruz. Yeni partnerlerim var. Her ikisi de güzel oyuncular.” tabirlerini kullandı.

Nelsson, Galatasaray Futbol Akademisi’nden A kadroyla kampa götürülen genç oyuncuların performansıyla ilgili şöyle konuştu:

“Genç oyuncuların performansları yeterliydi. İdmanlarda onları inceledim. Kimilerini da maçta gördüm. Kulüp açısından gelecek vaat ettiklerini söyleyebilirim. Deneyimli oyunculardan almaları gereken tavsiyeler var. Daha fazla idman yapmaları gerektiği, alanda nasıl oynamaları gerektiğini söylemeliyiz. Güzel beşerler olduğunu düşünüyorum. Gelecekte uygun oyuncular olacaklarını düşünüyorum”

“Okan hoca göze güzel gelen bir futbol oynatmak istiyor”

Victor Nelsson, yeni teknik yönetici Okan Buruk’un göze güzel gelen futbol oynatmak istediğini söyledi.

Okan Buruk’u sevdiğini aktaran Danimarkalı futbolcu, “Okan hoca gruba göze beğenilen gelen bir futbol oynatmak istiyor. İleride baskı yapan bir grup istiyor. Saha dışında onunla birkaç sefer konuşma fırsatım oldu. Uygun bir insan ve âlâ bir önder olduğunu düşünüyorum.” biçiminde görüş belirtti.

Nelsson, Üstün Lig’de geçen dönemin makûs geçirdiklerini hatırlatarak şunları kaydetti.

“Çok maç kazanmamız gerekiyor. Geçen dönem ligdeki performansımız kabul edilemezdi. Yeni döneme büsbütün farklı bir mantalite ile başlamamız lazım. Bu yorucu olacak, çok fazla çalışmamız gerekecek. Mümkün olduğunca maç kazanmamız gerekiyor. Her gün idmanlarda ve maçlarda çok sıkı çalışıp şampiyon olacağımızı ümit ediyorum.” (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.