CHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıkladı: 7 kişi katıldı

İHA

CHP büyük kongreye adım adım ilerliyor.

Genel Başkanlık isimler CHP’li isimler için Kılıçdaroğlu’na karşı adaylıklarını bir bir açıklıyor.

İlhan Cihaner, Örsan Öymen, Özgür Özel ve Ünal Karahasan Genel Başkanlık için aday adaylığını açıkladı.

Bir aday daha çıktı

Samsun’da Bafra doğumlu Mehmet Oğuz Kakıcı, 3 kuşaktır ailece üyesi oldukları CHP’nin temel ilke ve inkılaplarından uzaklaştığını düşünerek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na rakip olarak aday oldu.

Hayatının şokunu yaşadı

Aday açıklaması için Gazi Sahnesi’nde toplantı düzenleyen Kakıcı, hayatının şokunu yaşadı.

Sadece 7 kişi katıldı

Konuşmasına kendisini dinleyen 3 kişiye hitap ederek başlayan Kakıcı, daha sonra gelenlerle birlikte toplam 7 kişinin katıldığı toplantıda CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

CHP Parti Üyesi Mehmet Oğuz Kakıcı

“CHP’nin 6 oku kırılmış durumda”

Şu anda mevcut yönetimin ve CHP’nin ilkelerinden saptığını ve onun için genel başkanlığa aday olduğunu ifade eden Mehmet Oğuz Kakıcı şu ifadeleri kullandı:

CHP, cumhuriyetçilik, halkçılık, laiklik, milliyetçilik, devletçilik ve inkılapçılık ilkelerinden uzaklaşmıştır. Partimizin 6 oku şu anda kırık durumdadır. Tüzüğün gereği olarak her parti üyesi genel başkanlığa aday olabilir. CHP’nin 38. Kurultayı’nda genel başkan adayı olacağımı deklare etmek istiyorum. Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan olmadan 2 gün önce başkanlığa aday olmadığını söylemişti. Böyle bir şey aklından geçmiyordu. 2 gün sonra bir baktık Kılıçdaroğlu CHP’nin yeni genel başkanı. Demek ki 2 gün CHP’de genel başkan olmaya yeterli bir süreymiş. Kılıçdaroğlu’nun yerini yeni birine bırakması konusunda söylediği bir söz vardı. ‘Temiz birisi olsa bırakırım’ demişti. Hoş bir söz değildi. Ben CHP üyesiyim. Kendisi benden haberdar değil. Genel başkanım ben temiz değil miyim? Bu nasıl sözdür.

CHP Parti Üyesi Mehmet Oğuz Kakıcı’nın adaylık açıklaması

“Açıklamama 7 kişinin katılmasını ‘hayal kırıklığı’ olarak nitelendiriyorum”

Çok az sayıda kişinin kendisini desteklemesini de değerlendiren Kakıcı şöyle devam etti:

Genel başkanlığına adaylık açıklamama çok az kişinin gelmesine ‘hayal kırıklığı’ diyorum. Üzgünüm, Samsunlu olarak CHP il örgütünün arkamda olmasını isterdim. Bunu akıllıca da bulurdum. Görünen gibi 7 kişi katıldı. Medya mensupları da haberdar olmalarına rağmen gelmediler. Bunlar beni çok üzdü. Yakın arkadaş ve akrabalarım beni desteklemek için geldi. Kazanma şansım ‘milyonda bir’ diyenler var. Bence bu biraz abartı. 100 binde 1 şansa ihtiyacım var. Ben de bunu ellerimle kazıyarak elde etmek istiyorum. Belki diğerleri gibi 81 vilayeti dolaşamam ama sosyal medyanın gücünü biliyorum. Sosyal medya ile kendilerine ulaşacağım. İkna eder miyim edemez miyim bilemiyorum.

Açıklamaya katılan kişiler ise arkadaşlarını medeni cesareti nedeniyle tebrik etti.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx