Ekrem İmamoğlu’nun kritik planı! Adım adım gerçekleştiriyor

CHP’de genel başkan değişimi sonrası yaşananları analiz eden Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü “Ekrem İmamoğlu, Özgür Özel’i içeriden kuşatıyor” başlıklı yazısında kritik noktalara değindi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in en büyük şansının Ekrem İmamoğlu olduğunu söyleyen Selvi, en büyük şanssızlığının da Ekrem İmamoğlu olduğunu belirterek dikkat çeken sözler sarf etti. 

GÜÇ SAVAŞI KAÇINILMAZ

Özgür Özel’in Hatay gezisinde Ekrem İmamoğlu’nun adeta ‘eş genel başkan’ havasında olduğunu söyleyen Selvi, Özel ile İmamoğlu arasında ilerleyen günlerde bir güç savaşının kaçınılmaz olduğunun altını çizdi. Bunu bir örnekle açıklayan Hürriyet yazarı, “Çünkü bir köyde iki muhtar olamazken bir partide iki güç odağı olur mu?” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU ÖZEL’E GÜVENMİYOR

Kulislerde İmamoğlu’nun Özel’e tam güvenmediğine dair söylemler olduğunu belirten Selvi, “İmamoğlu’nun, “Özgür Özel genel başkan adayı olduğu halde Grup Başkanlığı’nı bırakmadı. Yarın CHP Genel Başkanı olursa koltuğu bırakmaz” dediği kulağıma gelmişti.” dedi. Selvi, İmamoğlu’nun tecrübeli ve işini şansa bırakmayan biri olduğunu belirterek, Özgür Özel’le ilk pazarlığın bile kurultay gecesi yapıldığını PM listesindeki anlaşmazlıklar nedeniyle seçimlerin 3 kez ertelendiğini hatırlattı. 

İmamoğlu’nun CHP’de istediği isimleri PM’ye soktuğunu söyleyen Selvi, ikinci adım olarak ise şunları yazdı;

CHP genel başkan yardımcılarının belirlendiği toplantıya damgasını vurdu. Kendisine en yakın isimler olan Özgür Karabat’ı Genel Sayman, Gökan Zeybek’i Yerel Yönetimlerden Sorumlu, Ensar Aytekin’i Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı yaptı. Selin Sayek Böke’nin Genel Sekreterliğe getirilmesini sağladı. Disiplin Kurulu ise tamamen İmamoğlu’nun istediği isimlerden oluştu.

BELEDİYE BAŞKANLARINI BELİRLEMEYE BAŞLADI

Ekrem İmamoğlu‘nun usta bir örgütçü olduğunu ve Özgür Özel’i içerden kuşattığını ifade eden Selvi, şimdi sıranın belediye başkanlarının belirlenmesinde olduğunu söyleyerek İmamoğlu’nun harekete bile geçtiğini belirtti. Selvi, “Özgür Özel bir toplantıdan diğerine koşarken, Ekrem İmamoğlu belediye başkan adaylıklarını belirlemek için kolları sıvadı bile.” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx