FIFA’dan ceza alan Kayserispor icralık oldu: Kulüp satışa çıkıyor

Süper Lig’de 7 takım ile birlikte yeni bir transfer yasağı gelen Kayserispor’da maddi krizin derinliğini anlatan son olay oldukça dikkat çekici. Kayseri Olay Gazetesi’nin haberine göre; borçtan dolayı tescilli “Kayserispor Futbol Anonim Şirketi” markasının icradan satılığa çıkarıldığı ifade edildi. Birinci arttırma başlangıç tarihi 20 Şubat Cumartesi günü saat 14.41, bitiş tarih ise 27 Şubat Cumartesi saat 14.41 olarak belirtildi. Markanın muhammen kıymeti de 35 milyon TL.

Tescilli “Kayserispor 1966” markasının 10 yıllığına icradan satılık olduğuna dair söz konusu ilanda “Kayserispor Store” ve “Kayserispor Okulları” için arttırmada istenen para da belli oldu. Buna göre KS 1966 Kayserispor Store için istenen muhammen bedel 4 milyon TL olurken, KS 1966 Kayserispor Okulları için istenen muhammen bedel de 8 milyon TL olarak belirtildi.

Söz konusu ilanda ayrıca şu bilgiler yer aldı:

“Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup mahcuzun ayrıntılı görsellerine, artırmaya ilişkin şartlara ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2023/43965 ESAS sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir.

1 Adet Marka 2021 156086 Tescilli (KS 1966 KAYSERİSPOR FUTBOL ANONİM ŞİRKETİ) Marka 04/11/2021 tarihinden itibaren 10 yıl Müddetle 20/03/2022 tarihinde sicile kaydı yapılmıştır”

MAME THIAM PENDİKSPOR’A SATILMIŞTI

Kayserispor’daki derin mali kriz sonucunda kulübün en önemli oyuncularından golcü Mame Thiam Pendikspor’a 1 milyon 250 bin euro transfer bedeli karşılığında Süper Lig ekiplerinden Pendikspor’a satıldı.

KEMEN SÖZLEŞMESİNİ FESHETTİ

Takımın orta sahasının bel kemiği ismi Olivier Kemen de sözleşmesini tek taraflı feshetmişti. Kemen’in alacaklarının ödenmediği ve sözleşmesini bu yüzden feshettiği iddia edildi.

“SIKINTILARIN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ” DENMİŞTİ

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç daha önce sosyal medyadan yapıtığı açıklamada şu şekilde konuşmuştu:

“Büyük Kayserispor taraftarı, ulusal lisans almak için gerekli eksikliklerin tamamlanamaması cümlesi bildiğiniz üzere eskiden bekleyen bazı sorunlu transfer dosyalarının çözüme kavuşamamasından dolayıdır. Yaz aylarında transfer yasağını kaldıran, futbolcu maaşlarını düzenli ödeyen camiamız bu sıkıntıların da üstesinden gelecektir. Moralimizi bozmadan önümüzde duran 14. hafta karşılaşmasına odaklanmamız gerekmektedir, ayrıca transfer dosyalarında kabul etmediğimiz sorunlar için Tahkim Kurulu’na başvuracağımızı bilmenizi isterim”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir