Hayatını kaybeden Metin Uca’nın vasiyeti: Tören istemiyorum

Geçirdiği trafik kazasının ardından yoğun bakımda tedavisi devam eden tiyatrocu, yazar ve sunucu Metin Uca hayatını kaybetti. Uca’nın son röportajında açıkladığı vasiyeti sosyal medyada gündem oldu.

YouTube’da yayınlanan Haber Bahane programına konuk olan Uca, “Yalnızlık korkun var mı?” sorusuna, “60 yaşındayım ve yalnızım. Aman bana bir şey olursa diye bir kadınla birlikte olma taraftarı değilim. Bu o kadına haksızlık olur. Kendi adıma yetmeye çalışıyorum. Ölümden de korkmuyorum. Güzel öleceğimi düşünüyorum” diye yanıt vermişti.

Vasiyetinden bahseden Metin Uca, “Burası özgür bir ülke olsa yakılarak ölmek isteyenlere de saygı duyulurdu. Ama ne yazık ki böyle bir şansımız yok. Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul Boğazı’ndan serpilmesini istiyorum. Ne yazık ki böyle bir şansım yok. İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Umarım dostlarım ve bu konuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx