Ümit Özdağ: Milli Eğitim Bakanı bir milli güvenlik sorunu haline geldi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin‘in cemaatlerle ilgili açıklaması hakkında, “Milli Eğitim Bakanı bir milli güvenlik sorunu haline gelmiştir. Biz çocuklarımızı okullara, 21’inci yüzyılda Alman, Fransız, İngiliz, Japon, Güney Kore ve Rus yaşıtlarıyla yarışabilecek bilgi donanımına sahip olsun, daha güzel daha güçlü bir Türkiye için üretimde bulunsunlar, üretebilecek teknolojiyi öğrensinler diye yolluyoruz ama Milli Eğitim Bakanı, bakanlığın görevlerini yerine getirmeyip aksine okulları medreseleştiriyor” diye konuştu. Ayrıca Özdağ, Anayasa Mahkemesi kararına rağmen tutukluluğu devam eden TİP Hatay milletvekili Can Atalay’la ilgili olarak, “Yargıtay bilerek suç işliyor, hiçbir yolu yok. Eğer Yargıtay bu tutumunda devam eder, Anayasa’yı çiğnemeye devam ederse yarın vatandaşlardan da yasalara uymasını ve Anayasa’ya uymalarını bekleyemezler” dedi.

Karadeniz gezisinin ardından kara yoluyla Erzurum’a gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, kentin girişinde partililer tarafından karşılandı. Özdağ, konvoyla gittiği asri mezarlığın karşısındaki Karskapı Şehitliği’ni ziyaret etti. Şehitlikten sonra Özdağ, partililerle kent merkezinde esnafı ziyaret etti. Atatürk’ün 1919’da 52 gün konakladığı evi gezen Ümit Özdağ, burada basın mensuplarının sorularını cevapladı. Samsun, Ordu, Giresun, Rize, Trabzon, Artvin’in bulunduğu Doğu Karadeniz’i kapsayan geziyi tamamladığını belirten Özdağ, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Erzincan, Sivas üzerinden Ankara’ya döneceğini, 13 günde 11 ili ziyaret edip halkla, esnaf ve gençlerle bir araya gelmiş olacağını söyledi. Gittiği her yerde tüm bölge halkının nazik ilgi ve sevgisiyle karşılaştığını belirten Özdağ, aralık ayı sonuna doğru yerel seçimler için hemen her yerde adayların belli olacağını bildirdi.

“Milli Eğitim Bakanı okulları medreseleştiriyor”

DHA’nın aktardığına göre TBMM’de devam eden bütçe görüşmeleri sırasında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in cemaatlerle ilgili açıklamasını değerlendiren Ümit Özdağ, “Milli Eğitim Bakanı bir milli güvenlik sorunu haline gelmiştir. Biz çocuklarımızı okullara, 21’inci yüzyılda Alman, Fransız, İngiliz, Japon, Güney Kore ve Rus yaşıtlarıyla yarışabilecek bilgi donanımına sahip olsun, daha güzel daha güçlü bir Türkiye için üretimde bulunsunlar, üretebilecek teknolojiyi öğrensinler diye yolluyoruz ama Milli Eğitim Bakanı, bakanlığın görevlerini yerine getirmeyip aksine okulları medreseleştiriyor. Nasıl bir eğitim aldığı belli olmayan tarikat, cemaat mensuplarını okullara sokuyor. Bu faaliyetler, çocuklarımızı deizm ve ateizme itecektir. Diyor ki Milli Eğitim Bakanı, ‘Biz onların dağa çıkmasını bu sayede engelliyoruz.’ Milli Eğitim Bakanlığı’nın devletin görevi zaten çocukların iyi yetişmesi ve kimsenin dağa çıkmamasıdır. Bu tarikat ve cemaatlerin Milli Eğitim Bakanı tarafından verilen görevi olamaz. Ayrıca, aynı çalışmayı, iş birliğini FETÖ’yle de yaptılar. FETÖ, dağa çıkmadı ama teslim ettikleri ne yazık ki silahlı kuvvetlerin karargahlarından çıkarak Türk halkına ateş açtı, parlamentoyu bombaladı” diye konuştu.

TIKLAYIN – Bakan Yusuf Tekin: Sizin ‘tarikat’ dediğiniz bizim ‘STK’ dediğimiz yapılarla bizim protokolümüz var; çocukların dağa çıkmasını engelliyorlar

“Yargıtay bilerek suç işliyor”

Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay arasında, TİP’li milletvekili Can Atalay’ın tutukluluğu hakkında yaşananlarla ilgili de konuşan Özdağ, “Anayasa Mahkemesi’nin kararı hoşumuza gitse de gitmese de Anayasa diyor ki, ‘Anayasa Mahkemesi’nin kararı geçerlidir.’ Yargıtay suç işliyor. Yargıtay bilerek suç işliyor, hiçbir yolu yok. Eğer Yargıtay bu tutumunda devam eder, Anayasa’yı çiğnemeye devam ederse yarın vatandaşlardan da yasalara uymasını ve Anayasa’ya uymalarını bekleyemezler. Bu bir akıl tutulmasıdır. Bazı yasalar yanlış olsa bile yasa oldukları için kaldırılana kadar uygulanmak zorundadır. Biz de Anayasa Mahkemesi’nin birçok kararını beğenmiyoruz ama her beğenmediğimiz karara karşı çıkar ve uygulamıyoruz dersek devlet nasıl yürür?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir