Z Kuşağı arasında bıyık bırakma modası başladı

Bir araştırma, 16 ila 24 yaşları arasındaki üç erkekten birinin (%34) bıyık bırakmaya karar verdiğini, %18’inin ise Hulk Hogan ve Freddie Mercury gibi 1980’lerin en sevdikleri ikonlarının görünümünü kopyalamak istediklerini ortaya çıkardı.

Efsanevi şarkıcı Freddie Mercury’nin bıyıkları, genç nesil arasında en popüler stil ve gençlerin %20’si bunu “en ikonik” olarak oyluyor.

Freddie Mercury…

Ankette Sonic the Hedgehog’un baş düşmanı Doktor Eggman (%12), WWE güreşçisi Hulk Hogan (%9) ve eski pop ikonu Prince (%8) de Mercury’nin arkasında sıralandılar.

SEGA şirketinin anketi ayrıca erkeklerin yaklaşık %27’sinin sakallarının dış görünüşlerine birkaç yıl kattığına ve onları daha olgun gösterdiğine inandığını ortaya çıkardı.

Anket, SEGA’nın Movember’in başlangıcını kutlamak için Dr. Eggman’in 30 yılı aşkın bir süredir ilk kez ünlü bıyıklarını tıraş edeceğini duyurmasının ardından geldi.

Movember; prostat kanseri, testis kanseri gibi erkek sağlığı sorunları hakkında farkındalık yaratmak için kasım ayı boyunca bıyık uzatmayı içeren bir etkinlik olarak biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx